جلال آل احمد قطعا چپ دست بوده است ؟ + سند

جلال آل احمد قطعا چپ دست بوده است ؟ + سند

خانم کیانی نژاد از نویسندگان و فرهیختگان محترم عضو انجمن چپ دست های ایران کشف جالبی کردند و نوشتند: به احتمال قریب به یقین مرحوم جلال آل احمد نویسنده شهیر و روشنفکر ایرانی هم "چپ دست" بوده است.

ایشان برای اثبات ایده خود به بخشی از کتاب «داستان گلدسته ها و فلک» از پنج کتاب جلال آل احمد اشاره کرده در بخشی از آن، نویسنده که راوی داستان خود است می نویسد:

« ... رفاقتم با اصغر از روزی شروع شد که معلممان دست چپ مرا گذاشت روی میز و ده تا ترکه بهش زد. می گفت: "کراهت دارد اسم خدا را با دست چپ نوشتن" . یعنی اول دو سه بار بهم گفته بود و من محل نگذاشته بودم. آخر همه کارهام را با دست چپ انجام می دادم. با دست راست که نمی توانستم »

این تصویر همان بخش از کتاب مرحوم جلال آل احمد است که فرازی از آن را ملاحظه کردید. با فرض صحت این ایده باید گفت: یک نخبه و هنرمند مشهور دیگر به جمع هنرمندان چپ دست افزوده شده است که از این بابت خیلی خوشحالیم ...

 

در پاسخ به این مطلب یکی دیگر از عزیزان عضو انجمن نوشته اند: این کتاب مرحوم آل احمد قصه گویی از زبان یکی از شخصیت های داستانش بوده نه سرگذشت خود بنابراین احتمال چپ دست بودن این نویسنده شهیر تقریبا منتفی است.

 

  عضو کانال تلگرام انجمن چپ دست هاي ايران شويد: https://telegram.me/chapdastam

دیدگاه های بازدیدکنندگان

بهار رافتی 10 دی 1395 - 14:12

این یک داستان از مجموعه داستان جلال آل احمد است و شخصیت های آن غیر واقعی می باشد
بنابراین این سند قابل استنادی نیست که برای چپ دست بودن جلال آل احمد بکار برده اید

باتشکر از شما

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.