چپ دست ها را چطور می شود شناخت؟

چپ دست ها را چطور می شود شناخت؟

سايت انجمن چپ دست های ایران: چپ دست ها و راست دست ها در انتخاب گونه ی اول برای بوسیدن با هم فرق دارند و همین اغلب باعث برخورد بینی ها می شود! در مهمانی ها هم برخی چپ دست ها اشتباها از لیوان کنار دستی شان می خورند!

چپ دست ها در سینما و تئاتر بیشتر دوست دارند در سمت چپ بنشینند ، لباس ها را از طرف دیگر روی جالباسی آویزان می کنند و گاهی در گذاشتن پرونده و کتاب در قفسه هم جهت دیگری را بر می گزینند. در تحقیقات به عمل آمده ، رابطه های جالبی میان دست غالب و مهارت های شناختی نشان داده شده است: چپ دست ها به وظایفی که به تجسم فکری و ذهنی اشیا مربوط است مسلط ترند و شاید به همین دلیل، شطرنج بازان چپ دست موفقیت بیشتری به دست می آورند.

لئوناردو داوینچی ، نقاش و مخترع چپ دست ، تمام یادداشت های شخصی خود را از سمت راست به چپ ( برعکس نوشته های لاتین) می نوشت. با این کار خواننده ها مجبور بودند برای خواندن دست خط او از یک آینه استفاده کنند!

برای افراد چپ دست ، جهت طبیعی گردش ، بر خلاف جهت عقربه های ساعت است. مطالعه بر روی کودکان چپ دست نشان می دهد که آنها تمایل بیشتری به آفرینش و خلق اشیا دارند. همچنان قدرتشان در یادگیری مطالب شفاهی و ریاضیات بیشتر است.

تحقیقات جدید می گوید ، سرعت تفکر در افراد چپ دست هنگام انجام کارهایی مانند بازی ها رایانه ای و حرکات ورزشی ، سریع تر از افراد راست دست است. محققان استرالیایی در مطالعه ای جدید اعلام کرده اند که انتقال اطلاعات میان دو نیم کره راست و چپ مغز افراد چپ دست سریع تر صورت می گیرد و این مسئله موجب می شود ، چپ دست ها هنگام انجام کار هایی که با اعضای هر دو طرف بدن سروکار دارد ، کارآیی بالاتری از خود نشان دهند.

 

  عضو کانال تلگرام انجمن چپ دست هاي ايران شويد: https://telegram.me/chapdastam

 

دیدگاه های بازدیدکنندگان

علی ملامحمدی 26 اردیبهشت 1396 - 23:51

سلام من هم دست چپ وهم پای چپ هستم ورزش کار نیستم ولی زور وبازوی دست وپای چپم خیلی قوی تر سمت راستم است بطوری که اگر ضربه ای با تمام قدرت وارد کنم شخص مقابل تلف می شود در صورتی که سمت راست قابل غیاث با سمت چپ نیست

فروزان 26 مرداد 1394 - 21:58

من هم چپ دست هستم اما خیلی کارها رو با هر دو دست و یا با دست راستم انجام میدم. در کارهای هنری بدون اینکه کلاس یا استادی داشته باشم از دوران بچگی توانایی خوبی داشتم . در طول تحصیلم هم راه حل خیلی از مسائل رو تو خواب پیدا می کردم.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.