انعکاس خبر اجتماع چپ دست ها در خبرگزاری تسنیم

انعکاس خبر اجتماع چپ دست ها در خبرگزاری تسنیم

امسال برای نخستین بار روز جهانی چپ دستانها در برنامه «خندوانه» گرامی داشته می‌شود.


فرزانه معصومیان دبیر انجمن چپ دستهای ایران در گفتگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا»، گفت: امسال برای نخستین بار در کشور قرار است روز جهانی چپ دستها گرامی داشته شود.

وی افزود: 13 آگوست (22 مرداد) روز جهانی چپ دست‌ها نامگذاری شده و تا قبل از این به این قشر جامعه که به اذعان شواهد علمی، توانا و اغلب باهوش هستند توجه خاصی نشده بود.

فرزانه معصومیان اظهار کرد: با هماهنگی به عمل آمده با گروه برنامه ساز «خندوانه» در شبکه نسیم مقرر شد، اولین مراسم گرامی داشت این روز در این برنامه برگزار می‌شود تا علاوه بر حضور این افراد خاص در یک برنامه، درباره محدودیت‌ها و توانمندی‌های قابل توجه چپ دست‌ها در برنامه صحبت شود.

معصومیان بیان کرد: تلاش برای آگاهی بخشی درباره محدودیت‌ها، مشکلات و توانمندی‌های چپ دست‌ها برای سایر اقشار، دیدار با اعضای شوراهای شهر در کلان شهرها برای مناسب سازی بخشی از مبلمان شهری برای استفاده چپ دست‌ها و نیز برگزاری برنامه‌های فصلی برای این قشر خاص جامعه را از دیگر برنامه‌های درنظر گرفته شده در انجمن چپ دست‌ها برای سال 95 عنوان کرد.

دبیر انجمن چپ دستهای ایران گفت: در اولین سالگرد تأسیس این انجمن، و با اطلاع رسانی که در رسانه‌ها انجام شد بسیاری از هموطنان عزیز با تخصص‌های مختلف، و در گروههای سنی گوناگون به عضویت انجمن چپ دست‌ها درآمده و برای همکاری اعلام آمادگی کردند.

وی افزود: هدف انجمن چپ دست‌های ایرانی از فعالیت، شناسایی و پرورش استعدادهای افراد چپ دست در جامعه ایران است که به دلایل مختلف مغفول مانده و نیازمند توجه بیشتر است.

 

  عضو کانال تلگرام انجمن چپ دست هاي ايران شويد: https://telegram.me/chapdastam

دیدگاه های بازدیدکنندگان

طهماسبی 22 مرداد 1395 - 23:08

خدمت دوستان عزیز چپ دست سلام عرض می کنم و روز جهانی چپ دست را به همه چپ دستی ها علی الخصوص مردم ایران تبریک عرض می کنم .من به چپ دست بودن خودم افتخار می کنم و تمامی اعضای خانواده بجز مادرم چپ دست می باشند ،و من هم از نظر نوشتن و والیبال و رانندگی و حتی فوتبال خیلی خوب جواب دادم،به جرات بگم تنیس خیلی با دست چپ مسلط هستم و کلا دست چپ من خیلی قویتر از دست راستم می باشد

جواد شیرازی 18 مرداد 1395 - 13:27

باسلام و احترام خدمت تمامی دوستان ، با احترام به فرمایشات شما ، من فکر میکنم انقدرهم که گفته میشود ما چپ دستها در جامعه محدودیت خاص و یا مشکل خاصی نداریم و خیلی راحت بدونه هیچ مشکلی داریم زندگی میکنیم و حتی برای جامعه جا افتاده که افراد چپ دست افراد باهوش تر و خلاق تری هستند و گاهی مواقع افراد قبطعه میخورند که چپ دست نیستند و حتی اگر شما در رشته ورزشی فوتبال توجه کنید بازیکنان کمی چپ پا هستند و بیشتر تیمهای فوتبال به دنبال بازیکنان چپ پا میگردند که حداقل یک نفر و یا دو نفر در تیم خود جذب کنند زیرا که افراد باهوشی هستند و در بیشتر پستها میتوانند بازی گرفته شوند که در افراد راست پا این قابلیت کمتر دیده میشود . باتشکر

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.