چپ دست های مشهور - مهران غفوریان + عکس و بیوگرافی

چپ دست های مشهور - مهران غفوریان + عکس و بیوگرافی

مهران غفوریان (زادهٔ ۱۳۵۳در تهران) بازیگر، کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس ایرانی سینما و تلویزیون است.

بازیگری را با مجموعه طنز جنگ ۳۹، داریوش کاردان آغاز کرد؛ و خیلی زود به جرگه کارگردانان تلویزیونی پیوست. از سال ۱۳۷۶ بود که برنامه گلها را ساخت و پس از آن حرف تو حرف، سپس در برنامه ۱۳۷۷، با مهران مدیری هم بازی شد، سپس این چند نفر را کارگردانی کرد که در بین مردم به نام هژیرها معروف شده بود. بعد از آن هم، زیر آسمان شهر را ساخت که آغازی شد برای پخش هر شب سریالها در تلویزیون. با موفقیت این مجموعه وی مبادرت به ساخت سری دوم و سوم آن نمود. غفوریان سپس در سال ۸۲ شروع به ساخت یک سریال نود شبی دیگر به نام «ورود ممنوع، ممنوع» کرد که ساخت این مجموعه پس از پخش چند قسمت از سوی مدیر وقت گروه فیلم و سریال شبکه پنج سیما متوقف شد. پس از آن وی بیشتر به بازی در فیلمهای سینمایی و سریالهای تلویزیونی مشغول شد و تنها یک فیلم ویدئویی به نام «من پلیس نیستم» ساخته است.

غفوریان در جریان مسابقات خنداننده برتر، توانست به مرحله فینال راه پیدا کند و همراه با امیرمهدی ژوله جایگاه اول را از آن خود نماید.


 

منبع: ويکي پديا

  عضو کانال تلگرام انجمن چپ دست هاي ايران شويد: https://telegram.me/chapdastam

دیدگاه های بازدیدکنندگان

شیرین طاهری 15 شهریور 1396 - 23:44

من همه چیرو با دست چپ میگیرم حتی موس

علی عابدینی 27 شهریور 1395 - 12:20

من علی عابدینی یک چپ دست هستم و مانند مهران غفوریان هستم من بیشتر کارهایم را مثل موس که باید با دست راست گرفته شود با دست راست می گیرم و قاشق را دست چپ و چنگال را بادست راست می گیرم ماشالا به همه ی چپ دست ها

آنیتا محرمی 24 شهریور 1395 - 00:37

پرچم چپ دست ها بالاست

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.