تخیل و نيروی الكترومغناطيس قلب دو ابزار مهم چپ دست ها

تخیل و نيروی الكترومغناطيس قلب دو ابزار مهم چپ دست ها

در اين مقاله به بررسی اهميت اين دو ابزار جهت ارتقا فردی و ارتباطی دوستان چپ دست می پردازيم.

فرضیه‌ی تشدید و تقویت مي‌گويد وقتی نگرشی خاص را با اطمینان ابراز می‌کنید، آن نگرش تقویت می‌شود؛ عکس این قضیه نیز صادق است.
پس بايد با کمک قوه‌ی تخیل، ایده‌های ناب را به چنگ آورید. اين قوه تخيل به مقدار بسيار زيادتري در هويت چپ‌دستی وجود دارد. فقط كافيست آن را با اطمينان ابراز كنيد!

هنری دیوید تورو می نویسد: «اگر کاخ هایی روی هوا بنا کرده‌اید، کار بی‌هوده ای انجام نداده اید. جای آن‌ها همان جاست فقط باید پایه هایشان را بسازید.» از این ره‌گذر بگذارید رویاهایتان شکل بگیرند و این کار را با خیال پردازی آغاز کنید. هرگاه ایده ای به ذهن‌تان می‌رسد، آن را با تعبیرهای گوناگون بنویسید تا این‌که شکل درستش را بیابید. فرض کنید خود را می بینید که وسط یک کافه‌ی شلوغ در مرکز شهر ایستاده‌اید. این تصویر را به این هدف که می‌خواهید صاحب یک رستوران شوید، تبدیل کنید و به این ترتیب با کمک قدرت تخیل، ایده‌های ناب را هم‌چون پروانه‌های زیبایی که به تور افتاده اند، شکار کنید.
بدانید که خاستگاه تمام اندیشه های خلاق، قوه‌ی تخیل است.

کسانی که اندیشه‌ی خلاق دارند از هیچ ویژگی عجیب و غریبی برخوردار نیستند فقط می‌دانند قوه‌ی تخیل خود را چگونه به‌کار گیرند. قوه‌ی تخیل ریشه‌ی تمام اندیشه‌های خلاقانه است پس کار کردن با اين ويژگي عالي از هويت خود را بیاموزید! اگر در نقطه‌ای گیر کرده‌اید و نمی‌دانید چه‌کارکنید قدرت تخیل را به خدمت بگیرید تا ایده‌های نابی در اختیارتان قرار دهد، یا به وسیله ی نوشتن آن‌چه به ذهن‌تان می‌رسد، «جریان سیال ذهن» را به‌کار اندازید. با خود خلوت کنید و ببینید با چشم سوم‌تان چه چیزهایی می‌بینید. هم‌چنین آواز خواندن، نقاشی کشیدن و طراحی کردن، راه را برای ورود ایده، نوآوری یا فرآیندی جدید، می‌گشاید. زمانی که خلاقیت خود را پرورش دهید از پدیدار شدن اندیشه های بدیع، شگفت زده خواهید شد.
بدانید که قوه ی تخیل، از هر چیز دیگر مهم تر است.

آلبرت اینشتین چپ دست می‌گوید: «تخیل، مهم‌تر از دانش است. زیرا دانش محدود است حال‌ آن‌که تخیل تمام هستی را در بر دارد.» در واقع اگر کسی در یادگیری یک مهارت یا تخصص، تخیل خود را به‌کار نگیرد تنها آگاهی محدودی در آن زمینه به‌دست می‌آورد. تخیل را همچون موشکی بدانید که شما را به سطحی بالاتر پرتاب می‌کند، یا همچون کتانی‌های جادویی که با پوشیدن آن‌ها می‌توانید در ارتفاعی بالاتر از سطح زمین راه بروید. چه بخواهید دست به اختراعی بزنید و چه بخواهید یک طرح ساده سرهم کنید به‌کارگیری قدرت تخیل را از یاد نبرید.
اما مورد دوم اين مقاله که ابزار دوم مورد بحث ما است، نتايج اخير يك پژوهش در آمريكا است که عنوان می‌کند قلب یک فضای الکترومغناطیسی دارد که قوی‌تر از مغز عمل می‌کند.

این به آن معناست که دیگران می‌توانند انرژی قلب را دریافت کنند. و برگ برنده چپ‌دست‌ها در اين موضوع اين‌جاست كه به طور كلي نيز چپ‌دست‌ها داراي عملكرد بيشتر احساسي، عاطفي نسبت به عملكرد صرفا محاسباتي، منطقي هستند، يعني بر اساس اين پژوهش عملكرد قلب يك چپ دست چندين برابر بيشتر از مغز است و اين به آن معناست كه ديگران انرژي قلب آنان را چندين برابر بيشتر از راست دست‌ها دريافت مي‌كنند.
چرا از اصطلاح برگ برنده استفاده كرديم ؟
زيرا در دنياي رقابت ارتباطات كنوني، كه هر فرد يا سازماني به نحوي از ابزارهاي جذب و تبليغات براي ارتقا خود يا مجموعه‌اش استفاده مي‌كند، و بيل گيتس چپ‌دست مي‌گويد:"اگر تنها يك دلار از ثروتم باقي بماند، آن را صرف ارتباطاتم مي‌كنم"، داشتن اين موهبت ذاتي به عنوان ابزار ارتباطي موثر، اگر به‌طور صحيح به‌كار گرفته شود، قطعا چيزي جز برگ برنده نيست.
امیدواریم که این مقاله به اندازه کافی شما را به فکر فروبرده باشد و انگیزه لازم برای شروع و تغییر در سال جدید را به شما داده باشد.

سال نو مبارک
دکتر اشکان اسکندرزاده
مدیرعامل شرکت تحقیقاتی و داروسازی روژانو
و عضو انجمن چپ‌دست‌های ایران

عضو کانال تلگرام انجمن چپ دست هاي ايران شويد: https://telegram.me/chapdastam

دیدگاه های بازدیدکنندگان

محمد فلاحی 21 فروردین 1397 - 14:12

ممنون بابت اطلاعاتتون

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.