امضای شخصیتی برای چپ دست ها - شخصیت کاریزماتیک

امضای شخصیتی برای چپ دست ها - شخصیت کاریزماتیک

چرچیل در طول مدت جنگ، خطابه‌های پرشور و تحریک‌کننده‌ی زیادی برای متفقین جنگ جهانی دوم و شهروندان بریتانیا ایراد کرد.
یکی از جملات بسیار مشهور چرچیل، در هجدهم ژوئن ۱۹۴۰ به گوش جهانیان رسید، یعنی درست زمانی که فرانسه در حال تسلیم‌ شدن در برابر هیتلر بود و بریتانیا را مقابل آلمانی‌ها تک‌ و تنها رها کرده بود: "پس بیایید به وظیفه‌ی خود عمل کنیم و به یاد داشته باشیم که اگر بریتانیا و کشورهای مشترک‌المنافع هزار سال دیگر هم پابرجا باشند، مردم خواهند گفت که این بهترین دوره‌ی تاریخشان بوده است. "

چرچیل برای اینکه تصویر روشن و متمایزی از خود در اذهان مردم برجا بگذارد، در تصاویر و کاریکاتورهای سیاسی روز از مشخصات منحصر به ‌فرد بسیاری نظیر کلاه، عصا، سیگار برگ و پاپیون استفاده می‌کرد.

چرچیل یک چپ‌دست بود.

در مقاله قبل به اهمیت داشتن یک امضای شخصیتی مجزا برای چپ‌دست‌ها اشاره کردیم و در همان راستا در این مقاله به شخصیت کاریزماتیک اشاره می‌کنیم. به طور کلی هنگامی که از چپ‌دست‌های برجسته تاریخ یا امروز نام می‌بریم، بررسی شخصیت، هویت و اندیشه را در نظر داریم و نه صرفا اسم شخص یا جهت‌گیری او.

پشت تمام چهره‌های ما افکار متعدد و پراکنده‌ای نهفته است، یعنی این ویژگی هویتی ما است، مطمئنا همین الان که چشمتان از روی این نوشته‌ها می‌گذرد هم، مفاهیم بسیار بیشتری از آن‌چه که در متن وجود دارد در ذهنتان قدم می‌زند، و این ویژگی کاملا طبیعی، اگر به‌طور هدفمند رشد داده شود نقطه انفجاری شروع کاریزما شدن و ساختن یک چپ‌دست تاریخی دیگر در دنیا خواهد بود.

اکنون در عصر بی‌خاطره و بی‌قهرمان امروز که حتی مثبت‌ترین و سودمندترین اقدامات انسانی ممکن است به چشم نیاید، اهمیت رشد دادن این ویژگی برای کاریزما شدن خودنمایی می‌کند و هرکدام از ما اگر با مفاهیمی همچون شخصیت کاریزماتیک، برندینگ شخصی، امضای شخصیتی و ... که در این سایت به آن‌ها اشاره کرده‌ایم توجه نداشته باشد، بی‌یقین سهمی از آینده هم نخواهد داشت.

و در آخر،
روزی از چرچیل می پرسند: " چرا تا آ‌‌ن‌سوی اقیانوس هند می‌روید و دولت استعماری هند شرقی را درست می کنید اما بیخ گوشتان، ایرلند شمالی را نمی‌توانید تحت سلطه درآورید؟" چرچیل می گوید: "ما دو ابزار مهم نیاز داریم که در ایرلند نداریم!" می گویند آن دو چیست؟ چرچیل پاسخ می دهد: " اکثریت نادان و اقلیت خائن! "

ما معتقدیم که "اقلیت دانا" بودن، موضوع مهمی است که به ایجاد شخصیت کاریزماتیک در ما کمک شایانی خواهد کرد و مطالعه، یکی از بارزترین راه‌های دستیابی به آن است. اگر اهل مطالعه نیستید حداقل مقالات کوتاه هفتگی ما را دنبال کنید و اگر این مقاله را تا این‌جا خوانده‌اید یک کامنت بگذارید تا ما هم با متمایزترین دوستان جامعه کوچکمان آشنا شویم.

روز و روزگارتان به شادکامی
دكتر اشكان اسكندرزاده
مديرعامل شركت تحقيقـاتی و داروسـازی روژانو
و عضو انجمن چپ دست های ایران

 

عضو کانال تلگرام انجمن چپ دست هاي ايران شويد: https://telegram.me/chapdastam

دیدگاه های بازدیدکنندگان

محمدرضاپورصفا 26 اسفند 1396 - 15:01

یادتون باشه درجبهه مقابل چرچیل یه چپ دست قهاروکاربلد بود hitler

زیبا شمس 13 اسفند 1396 - 07:09

سلام لطفا حجم مقالات بیشتر باشه تا میخوای بخونیش تموم شده 🤕🤕🤕

محمد فلاحی 12 اسفند 1396 - 19:22

ممنون از شما آقای دکتر اسکندرزاده به خاطر مقالات کوتاه اما پرمحتوایتان.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.