نگهداری و تقویت ژن چپ‌دستی !

نگهداری و تقویت ژن چپ‌دستی !

همان‌طور که پیش‌تر توضیح داده‌ایم، چپ‌دست بودن، یک هویت است و صرفا منظور ما از این اصطلاح، با دست‌چپ‌ نوشتن نیست.

چه بسا راست‌دست‌هایی وجود دارند که هویت چپ‌دستی دارند ! در نتیجه از این حیث، چپ‌دست‌ها می‌تواننند از آمارهای ذکر شده جهانی فراتر باشند و شاید این رقم غیرقابل شمارش باشد !

چرا بر این موضوع تاکید داریم ؟

از این جهت که توانایی‌های بالقوه ذهنی متعددی در هویت چپ‌دستی وجود دارد و ممکن است یک راست‌دستِ راست‌مغز که تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند الزامات اجتماعی، فقط با دست‌راست می‌نویسد، هیچ‌گاه به فکر بالفعل کردن استعدادهای متفاوتش نیفتد و این یعنی تضعیف نسل چپ دستی. بنابراین لزوم مراقبت از این ژن مورد تاکید است.

دقیقا موضوع هدف این مقاله هم همین است، نگهداری و تقویت ژن چپ‌دستی. تا به حال به این فکر کرده بودید که ما مسئول انتقال این صفت ژنتیکی هستیم؟ پس اکنون باید ریزبینانه‌تر به آن توجه کنیم، ریزبینانه‌تر جنبه‌های مثبت آن را پرورش دهیم و ریزبینانه‌تر در محیط اجتماعمان عمل کنیم.
در یک کلام، می‌خواهیم بگوییم باید افراد موفق متمایزی در جهان اطرافمان باشیم، همان‌طور که برنامه‌ریزی قبلی‌اش در وجودمان انجام شده و موفقیت متمایز، بقای این ویژگی‌های هیجان‌انگیز را تضمین می‌کند.


کادوی درونی خود را باز کنید
از این هدیه ذاتی لذت ببرید و اطرافیانتان را شگفت‌زده کنید ! به‌طور مثال، یکی از مشکلات شایع بسیاری از افراد موفق امروز دنیا، عدم توانایی مدیریت همزمان جزئیات فعالیت مجموعه‌هایشان و صرف وقت، هزینه و انرژی بسیار زیاد جهت اتمام تمام برنامه‌هایشان است، تا به حال به فکرتان خطور کرده که چه کسی به جز یک چپ‌دست که قابلیت ذهنی پردازش چند موضوع همزمان را دارد، می‌تواند رقیب قدرتمندی برای چنین فردی باشد ؟
ما نمی‌توانیم اظهار کنیم که موفقیت در یک گروه از جامعه، صرفا سهم چپ‌دست‌هاست ولی به‌طور یقین معتقدیم موفقیت در گروه چپ‌دست یک جامعه، سهم تمام آن‌ها ست، یا به‌عبارت دیگر چپ‌دست‌ها راهی به جز موفقیت نداشته و نباید داشته باشند.

دكتر اشكان اسـكندرزاده
مديرعامـل شـركت تحقيقـاتي و داروسـازي روژانـو
و عضو انجمن چپ‌دسـت‌هـای ایـران

عضو کانال تلگرام انجمن چپ دست هاي ايران شويد: https://telegram.me/chapdastam

 

از جناب دکتر بسیار سپاسگزاریم
ایشون لطف کردند و قول دادند که هر هفته یک مطلب جدید به قلم خودشون هدیه کنند به دوستان چپ دست

 

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.